Pūtikų laimėjimai

Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje šių metų kovo 20 d. nuaidėjo XI tarptautinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų solistų ir ansamblių virtualus festivalis – konkursas  ,,Pavasario trimitai 2021“.

Konkurse dalyvavo atstovai iš 8 Europos šalių: Portugalijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos. Iš viso dalyvavo 210 muzikantų: 9 ansambliai ir 174 solistai, kurie buvo skirstomi į varinių ir medinių instrumentų pogrupius ir varžėsi klasikinės, estradinė – džiazinės bei šiuolaikinės muzikos kategorijose.

Jaunuosius atlikėjus vertino autoritetingos tarptautinės vertinimo komisijos iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos.

Šilutės meno mokyklą atstovavo 6 solistai ir 2 ansambliai, kuriuos paruošė mokytojas ekspertas Gražvydas Raila ir vyr. mokytojas Arnoldas Rumšas.

Laureatais tapo: Arnoldo Rumšo saksofono klasės mokiniai Erikas Micavičius II vieta A1 kategorijoje, Klaidas Šilinskas II vieta C1 kategorijoje ir Paulina Bočkutė III vieta D1 kategorijoje. Gražvydo Railos trimito klasės laureatai Joana Šemeklytė II vieta A kategorijoje, Jokūbas Vanagas II vieta C1 kategorijoje ir Martynas Dirgėla II vieta D1 kategorijoje. Ansamblių konkurse D kategorijoje III vietos laureato diplomą iškovojo Brass kvintetas, kuriame groja Martynas Dirgėla, Pijus Sakalis, Mantas Simaitis, Evaldas Višinskis ir Lukas Lynikas. Pirmo laipsnio diplomantais tapo Brass kvartetas, kuriame groja Jokūbas Vanagas, Titas Saročka, Tautvydas Matulevičius, Romualdas Skirmantas. Abu ansamblius festivaliui – konkursui paruošė mokytojas Gražvydas Raila.

Po konkurso vyko ruošusių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo seminaras bei kuriamas laureatų pasirodymų virtualus koncertas, kuris bus paviešintas Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos svetainėje.