PŪTIKŲ LAIMĖJIMAS

2019_Putikai2019-11-23  III Nacionalinis varinių pučiamųjų instrumentų solistų konkursas ,,VARIO GARSAI“ vyko  Vilniuje, nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų mokytojo – eksperto Gražvydo Railos klasės mokinys, trimitininkas  Martynas Dirgėla tapo B grupės  II vietos laureatu, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė.

Muzikos, meno mokyklų bei specializuoto muzikinio ugdymo programų konkurso dalyviai skirstomi į keturias amžiaus grupes: A – iki 11 metų, B – 12-13 metų, C- 14-15 metų, D- 16-19 metų. B grupėje, be kitų varinių instrumentų, dalyvavo aštuoni geriausi šio amžiaus trimitininkai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Trakų ir Šilutės meno ir muzikos mokyklų. Tai ne pirmas šio darbštaus ir talentingo mokinio  laimėjimas.  Martynas Dirgėla šiais mokslo metais ruošiasi sudalyvauti dar keliuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Solistų konkursą ,,VARIO GARSAI“ organizuoja nacionalinio M. K. Čiurlionio menų mokykla. Šiuo konkursu siekiama patikrinti profesinės linkmės muzikinio modulio kokybinius pasiekimus, giliau pažinti įvairių epochų stilistiką ir kompozitorių kūrybą.

Vertinimo komisija: Pirmininkas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Adomas Kontautas, nariai LMTA lektorius Sergijus Kirsenka ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dėstytojai Vitas Vidzbelis, Mindaugas Valaitis.