Pažintis su Mažąja Lietuva

Gegužės 2 dieną, Kintų dailės ir muzikos klasių mokiniai, kartu su mokytojais Aurimu
Liekiu ir Asta Rupšauskiene, vyko į kaimyninę Pagėgių savivaldybę, kur lankėsi Pagėgių meno ir sporto mokykloje, apžiūrėjo dailės skyriaus kabinetus, džiaugėsi estetiškai įrengtomis erdvėmis ir mokinių sukurtais darbais. Kintiškiai taip pat turėjo galimybę susipažinti ir stebėti kaip muzikuoja jų bendraamžiai, klausėsi atliekamų muzikinių kūrinių, bendravo, domėjosi vaikų kūrybiniais pasiekimais. Mokyklos direktorė Evelina Norkienė bei jos pavaduotoja ugdymui Lina Ambarcumian supažindino svečius su mokyklos veikla, džiaugėsi mūsų vizitu, įteikė mokiniams pagėgiškių mokinių gamintų keramikinių suvenyrų.

Atsisveikinę ir palinkėję sėkmės išvykome į Bitėnų M. Jankaus muziejų, kur nuostabioje paveikslų apsuptyje mūsų jau laukė odos meno edukatorės. Jos supažindino mokinius su skirtingų tipų dekoratyvinės odos ruošiniais, demonstravo odininko įrankius ir technologines apdirbimo bei dirbinių dekoravimo galimybes. Praktinės dalies metu, mokiniai kūrė raktų pakabukus bei knygų skirtukus, kuriuos vėliau puošė įvairių spalvų bei formų odiniais ruošiniais. Baigę kurti, turėjome smagią, interaktyvią veiklą muziejaus paveikslų sode, kur eksponuojama apie 100 įvairių tapybos bei skulptūros darbų, kuriuos per daugiau kaip 20 metų
sukūrė profesionalūs Lietuvos ir užsienio šalių dailininkai, dirbę muziejaus organizuotų tapybos plenerų metu. Vaikai turėjo rasti bei kūriniuose atpažinti tam tikrus meninius simbolius ir svarbias detales.

Po judrios užduoties, iš kiemo grįžome į muziejaus patalpas, kur pamatėme bei susipažinome su Mažosios Lietuvos rašto kultūra. Sužinojome kaip prieš 120 metų buvo surenkamas tekstas ir kokia mašina spausdinamas. Mokinius sužavėjo ir didžiausia šiame krašte knyga, jos odinis viršelis bei ten palikti žinomų Lietuvos veikėjų įrašai.

Pasisėmę naujų žinių bei įgūdžių, autobusu nuvykome ant Rambyno kalno, kuris yra apipintas ne tik legendomis ir padavimais, bet yra saugomas ir kaip nacionalinis bei kraštovaizdžio paminklas. Nuo apžvalgos aikštelių atsiveria gražus vaizdas į Nemuno žemupį bei kitapus tolumoje kylančius Tilžės miesto bokštus.

Pasidarę nuotraukų, linksmai ir prasmingai praleidę laiką, nusipirkę saldžių lauktuvių, pilni pozityvios energijos ir idėjų, grįžome atgal į Kintus laukti jau kitų metų išvykos…

Dailės mokytojas metodininkas Aurimas Liekis