Mokyklos šokėjos tarptautiniame festivalyje

IV – ASIS TARPTAUTINIS MARŠINIŲ ORKESTRŲ, MUŠAMŲJŲ ANSAMBLIŲ IR ŠOKĖJŲ  FESTIVALIS – KONKURSAS PANEVĖŽIO „CIDO“ ARENOJE

2018 Railiene

2018-10-06   Ketvirtą kartą Baltijos šalyse vykusio tokio pobūdžio renginyje panevėžiečius ir miesto svečius sukvietė išvysti nepakartojamą būgnininkų bei šokėjų mūšį ,,Cido“ arenoje.

Daugiau nei dvi valandas vykusiame renginyje dalyvavo mušamųjų ansambliai ,,Crazy Drummers Studio-117” (Ukraina),  ‚,Party Diddles“ (Slovakija),  ,,Ritmas kitaip“  (Lietuva), šokėjų grupės iš Šilutės, Alytaus, Šiaulių ir orkestrai Panevėžio Brass Band ,,Aukštyn“ , bei Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos orkestras. Tai nuotaikingai spalvingas renginys, kuriame vyko įspūdingas muzikos atlikėjų, šokėjų ir būgnininkų mūšis – varžybos.

Kompetentingai tarptautinei komisijai atstovavo Zita Kelmickaitė etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, Kazys Daugėla kompozitorius, aranžuotojas, dirigentas, LMTA docentas, Egidijus Ališauskas Lietuvos kariuomenės orkestro vyr. dirigentas, svečiai iš Latvijos ir JAV  perkusijos ir choreografijos dėstytojai, vadovai.

Šiemet pirmą kartą varžėsi ir šokėjų kolektyvai. Mažajai Lietuvai atstovavo Šilutės meno mokyklos šokių grupė ,,Pamarietė“ vad. Judrė Railienė. Šis kolektyvas sulaukęs daug aplodismentų,  žiūrovų palaikymo, komisijos simpatijų iškovojo nugalėtojų taurę, laimėjusios šokių kolektyvų varžytuvėse pirmą vietą.

Tokio pobūdžio renginys svarbus orkestrinių šokių, pučiamųjų orkestrų ir mušamųjų muzikos sklaidai Baltijos regiono šalyse: taip vystosi glaudūs muzikiniai ryšiai, vykdoma edukacinė – kultūrinė veikla, kurios metu pritraukiama begalės žiūrovų ir šios srities žinovų iš viso pasaulio.