Kintų dailės ir muzikos klasių mokinių išvyka

  Balandžio 27 dieną, Kintų dailės ir muzikos klasių mokiniai, lydimi mokytojų Astos Rupšauskienės ir Aurimo Liekio vyko į Klaipėdą, kur lankėsi tapytojo, ekspresionisto, Prano Domšaičio dailės galerijoje bei prie jūros, Melnragėjė.
  P. Domšaičio dailės galerijoje mokiniai turėjo dvi edukacijas, kurių metu susipažino su iškiliosios spaudos, reljefinio štampavimo, kongrevos technika, kur vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie profesionaliosios grafikos, susipažinti su įrankiais bei atsispausti po nedidelį kūrinėlį. Daug emocijų sukėlė ir neįprastas rašymas tušu, su gandro plunksna. Mokiniai, ant didelio lapo formato užsirašė savo vardus bei juos dekoravo.
Antroji paskaita buvo susijusi su dailėtyros dalyku ir dailės žanrų pažinimu. Jaunieji menininkai analizavo galerijoje eksponuojamus tapybos kūrinius, žaidė žaidimus ir atliko praktinius darbus. Daugumai – tai buvo pirmoji patirtis, leidžianti giliau pažinti profesionalios tapybos kūrinius.
  Po gana informatyvių veiklų, nors ir esant pakankamai vėsiam orui, vykome prie jūros, kur vaikai, susipažinę su vaizdine medžiaga, kūrė skulptūrinius objektus iš smėlio, šakų, akmenėlių ir kitų, pajūryje rastų gamtinių medžiagų. Mokytoja Asta Rupšauskienė, taikydama
kinestetinį, meninio ugdymo metodą, kvietė mokinius įsijungti į improvizacinę, meninę veiklą: šokti ir kurti muzikinius etiudus, panaudojant aplinkoje esančių gamtos objektų ir formų raktinius
žodžius, garsus bei ritmiką.
  Didelis vėjas trukdė kokybiškai bendrauti žodžiu, reflektuoti, todėl buvo nuspręsta idėją pratęsti klasėje.
Pasisėmę gerų emocijų ir žinių, autobuse pasidaliję kelionės įspūdžiais, grįžome namo.
  Apibendrinant, norisi pažymėti, kad minėtos patyriminės veiklos bei meno šakų integracija formuoja ne tik teigiamas bendrąsias bei specialiąsias kompetencijas, bet ir ugdo mokinių kūrybiškumą, pastabumą, moko darnaus bendradarbiavimo ir inspiruoja kurti.